Ogłoszenia – V Niedziela Zwykła – 07.02.2016 r.

V Niedziela Zwykła – 07.02.2016 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakr. po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Od 7-13.02. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  3. Zachęcam do składania deklaracji Trzeźwościowych na Wielki Post, a także do wpisywania się do internetowej Księgi Trzeźwości pod adresem WWW. trzeźwość.rekolekcjonista.pl
  4. W środę rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu – czasu przygotowania przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych.
  5.  Droga Krzyżowa – piątek – godz. 17.00. Gorzkie Żale – niedziela po Mszy św. o godz. 10.30
  6. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 900 i 1700. W tym dniu obowiązuje post jakościowy i ilościowy.
  7. Pomocą w duchowym przygotowaniu do świąt może być tzw. zdrapka wielkopostna. Jest to plansza na której znajdują się poszczególne dni Wielkiego Postu. Zdrapując kolejne dni otrzymamy jakieś proste polecenie do wykonania, przez które lepiej przygotujemy się do Świąt Wielkanocnych. Zdrapki wyłożone są na stoliku. Można je zabrać wychodząc z kościoła. Wystarczy jedna na całą rodzinę.
  8. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu – dni modlitw o ducha pokuty.
  9. W Środę Popielcową Mszą św. o godz. 900 rozpoczynamy Rekolekcje Szkolne.
  10. Natomiast w piątek nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 1700 rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne. Szczegóły na plakatach.
  11. W czwartek 11.02. Światowy Dzień Chorego. Na Mszy Św. o godz. 1700 modlić się będziemy w int. wszystkich chorych.
  12. W sobotę od godz. 1100 udamy się do chorych w parafii. Proszę więc ich złościć w zakrystii.