XXXI Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 30.10.2016 r.

1. Dziś rocznica poświęcenia Kościoła. Składamy podziękowanie wszystkim dobrodziejom, dobroczyńcom, budowniczym i ofiarodawcom naszego kościoła oraz troszczącym się o piękno i wygląd naszej świątyni. Prosimy o szczęście wieczne dla zmarłych i Boże błogosławieństwo dla żyjących.
2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych.
3. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi. W poniedziałek spowiedź pół godziny przed Mszą św.
4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. rano o godz. 8.00 w kościele, natomiast suma o godz. 10.30 na cmentarzu z procesją i modlitwą za zmarłych.
5. W listopadzie można zyskiwać odpusty i ofiarować je za zmarłych. Od 1-8 listopada jest to odpust zupełny, w pozostałe dni odpust cząstkowy. Warunkiem koniecznym do zyskania odpustu jest wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, komunia św. i odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i dowolnej modlitwy wg. intencji Ojca Św. W każdym dniu można zyskać jeden odpust.
6. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy, a o 17.00 w kościele. O godz. 16.30 z racji I środy miesiąca adoracja i modlitwa za zmarłych przez wstawiennictwo św. Józefa.
7. W tym Tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16.00
8. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom pań: Wiesławy Stanowskiej i Romany Szetela. W tym tygodniu proszę rodziny pań: Zofii Czarnota i Edyty Jastrząb.
9. Msze św. i modlitwy za zmarłych wspominanych w wypominkach o godz. 1700.