Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 09.04.2017r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego najważniejszymi dniami są: W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobota, czyli Święte Triduum Paschalne. Na sumie poświęcenie palm. Gromadzimy się przed kościołem.
2. Gorzkie Żale po sumie. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00.
3. W poniedziałek dzień spowiedzi parafialnej.
4. Do południa spowiedź od godz. 9.30 – 12.00, z przerwą pół godzinną o godz. 10.30,
po południu od godz. 16.00 – 18.00 z przerwą pół godzinną o godz. 17.00.
6. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy św.
8. Święte Triduum Paschalne, to najważniejsze dni całego roku liturgicznego.
11. WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, później przeniesienie Najśw. Sakr. do ciemnicy. ADORACJA do 21.00.
PZC na pamiątkę ustanowienia Eucharystii przygotował chlebki , które będzie można nabyć po Mszy św. składając dobrowolną ofiarę na pomoc potrzebującym. Poświęcimy je w Wielką Sobotę. Ze złożonych ofiar w ubiegłym roku zostały przygotowane paczki dla rodzin wielodzietnych oraz wysłana pomoc dla rodzin na Ukrainie.
12. WIELKI PIĄTEK – ADORACJA OD GODZ. 9.00 – 22.30.
W tym dniu kościół nie sprawuje Mszy św. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych.
Liturgię rozpoczniemy o godz. 1800 – Drogą Krzyżową. Później Liturgia Słowa, adoracja Krzyża, komunia św.
i przeniesienie Najśw. Sakr. do grobu.
Po zakończonej liturgii odśpiewamy I część Gorzkich Żali. II i III część odśpiewamy o godz. 21.00.
13. WIELKA SOBOTA – ADORACJA OD GODZ. 9.00 – 20.00.
Post nie obowiązuje, choć tradycyjnie zachęcam do zachowania postu do wigilii wielkanocnej.
POŚWIĘCENIE POKARMÓW O GODZ. 9.00 , 10.00 i 11.00.
Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 1800.
Gromadzimy się na zewnątrz kościoła – przynieśmy ze sobą świece i naczynia na wodę.
14. Adoracje w Wielki Piątek i W. Sobotę:
Róże różańcowe wg harmonogramu. Ministranci wg grafiku. Wszyscy parafianie w dogodnym czasie. Starajmy się jednak tak uczestniczyć w adoracji, aby kościół nie pozostawał pusty, zwłaszcza w Wielki piątek. Zachęcam w tym dniu do odprawienia prywatnej Drogi Krzyżowej zwłaszcza te osoby, które nie miały możliwości w niej uczestniczyć w Wielkim Poście.
15. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o 6.00, suma o 10.30.
16. Msze św.: w poniedziałek o godz. 9.00 na rozpoczęcie spowiedzi
w pozostałe dni wieczorem o godz. 18.00.