30 niedziela zwykła – 29.10.2017 r.

with Brak komentarzy

1. Po sumie nabożeństwo różańcowe. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych.
2. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi. W poniedziałek i wtorek spowiedź pół godziny przed Mszą św.
3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00 w kościele, a o godz. 10.30 w kaplicy z procesją za zmarłych.
4. W czwartek Wsp. Wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy, a o 17.00 w kościele.
5. W listopadzie można zyskiwać odpusty i ofiarować je za zmarłych. Od 1-8 listopada jest to odpust zupełny, w pozostałe dni odpust cząstkowy. Warunkiem koniecznym do zyskania odpustu jest wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, komunia św. i odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i dowolnej modlitwy wg. intencji Ojca Św. W każdym dniu można zyskać jeden odpust.
6. W tym Tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz.16.30.
7. Msze św. i wypominki wieczorem o godz. 17.00.

KOMUNIKATY
1. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Msze św. na cmentarzach Rzeszowa: 1 listopada o godz. 14.00, a 2 listopada na cmentarzu przy ul. Targowej o godz. 17.00.
2. Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2017 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor”, ul. Połonińska 25 w Rzeszowie.
3. Zapraszamy w niedzielę, 5 listopada, na uroczystość odpustową św. Huberta w Hucie Polańskiej. Mszy św. odpustowej o godz. 11.00 przewodniczy JE Biskup Kazimierz Górny.
4. W niedzielę, 12 listopada, będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Przesyłamy materiały przekazane przez „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” do duszpasterskiego wykorzystania.
5. Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych odbywać się będzie w dniach 7-10 listopada 2017. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Plan zajęć Kursu oraz wykaz wymaganych dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu: http://www.instytut.diecezja.rzeszow.pl.
6. W kościele pw. św. Jadwigi w Rzeszowie od listopada o godz. 18.00 będą odprawiane Msze św. w języku angielskim – w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca natomiast w drugą i czwartą niedzielę – w języku ukraińskim.
9. Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza w listopadzie na Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka”. Będzie można obejrzeć osiem nigdy dotąd niepokazywanych w naszym kraju filmów, m.in. „Sprawa Chrystusa” (pokaz przedpremierowy), „Ziemia bezdomnych” (po filmie spotkanie z reżyserem) czy „Życie brata Rogera”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.