VI niedziela zwykła – 11.02.2018 r.

with Brak komentarzy

1. Dziś Światowy Dzień Chorego. Polecajmy wszystkich chorych w naszych modlitwach.
2. W środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40-sto dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt Wielkiej Nocy. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 900 i 1700. W środę obowiązuje post jakościowy i ilościowy.
3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1700, po niej Msza św.
– Gorzkie Żale w niedzielę po sumie.
4. Od środy do I niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
5. W piątek Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Początek o godz. 1800.
6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży i rodziców przygotowujących się do bierzmowania.
7. Na stoliku wyłożony jest darmowy numer czasopisma Dobre Nowiny oraz deklaracje trzeźwościowe na Wielki Post.
8. Zbiórka ministrantów we wtorek po Mszy św.
9. Msze św. wieczorem godz. 1700.

KOMUNIKATY

1. W niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.

2. Spotkanie Księży Przewodników Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego 2018 r., w parafii pw. św. J. S. Pelczara w Rzeszowie o godz. 15:30.

3. W dniach 11 – 17 lutego 2018 r. przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości przekazuje plakaty na Wielki Post do każdej parafii. Zachęcamy również do skorzystania z materiałów przygotowanych w Apostole Trzeźwości (komentarze, modlitwy wiernych, homilie, rozważania Drogi Krzyżowej) w rozpoczynającym się Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu. Duszpasterzy rejonowych i dekanalnych prosimy
o szczególną posługę Słowa związaną z tematyką trzeźwości w czasie Wielkiego Postu.

5. W środę, 14 lutego br. rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w rzeszowskiej katedrze, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza.

6. Zapraszamy księży i osoby świeckie na nieszpory w intencji miasta Rzeszowa połączone z katechezą wielkopostną i posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową do rzeszowskiej fary na godz. 20.30.

8. W piątek, 16 lutego br., o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, Następnie przejdziemy ul. Chopina, Aleją Lubomirskich, ul. 3-go Maja, przez Plac Farny i ul. Sokoła do kościoła oo. Bernardynów, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Msza św. (kapłanów zapraszamy do koncelebry). Zapraszamy wszystkich do udziału, prosimy przynieść świece.

9. Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w dniach od 16 do 18 lutego w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. Zgłoszenia u odpowiedzialnych rejonowych.

10. Teatr Studencki „Dobry Wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na spektakl „Marcowy kawaler” na podstawie dzieła Józefa Blizińskiego. Przedstawienie odbędzie się 17 lutego br. o godz. 16.00 w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego przy ul. Witolda 11a w Rzeszowie.

11. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Kapłanów przeżywać będziemy w tym roku: w sobotę, 17 lutego: 10.00 – Sędziszów OO. Kapucyni; 14.00 – Dębowiec – Księża Saletyni oraz w poniedziałek, 19 lutego: 15.00 i 19.00 DD „Tabor” Rzeszów

12. Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej wraz z Domowym Kościołem zaprasza na Szkołę Animatora Muzycznego. Zapraszamy wszystkich prowadzących śpiew we wspólnotach parafialnych, ale także tych, którzy się tego uczą oraz osoby śpiewające, zarówno z oazy młodzieżowej jak i osoby z Domowego Kościoła. Na najbliższym zjeździe, który odbędzie się 17 lutego 2018 r. w DD Tabor o godz. 9.00 będziemy uczyć się jak: dobierać śpiewy na Liturgię, doskonalić głos, poznamy podstawy animacji grupy, dyrygenturę a także jak poradzić sobie na wieczorze pogodnym jako prowadzący. Zapisy odbywają się poprzez formularz: http://sites.google.com/view/dmuz-sam. Warsztaty poprowadzi Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej.

13. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza 21 lutego o godz. 19.00 na kolejną Katechezę Audiowizualną, której gościem jest ppor. Karol Cierpica – oficer Wojska Polskiego, weteran uczestnik wielu zagranicznych misji wojskowych, m.in. w Afganistanie. Obecnie członek Szkoły Nowej Ewangelizacji Sursum Corda w Krakowie. Brał udział w misji w Afganistanie, gdy baza wojskowa, w której przebywał została zaatakowana przez terrorystów. Życie ocalił mu młody amerykański żołnierz, który go osłaniał. Pan Karol podzieli się w swoim świadectwie z czym borykał się po powrocie do Ojczyzny, jak wyglądała wtedy jego relacja z Bogiem oraz dlaczego żołnierz zaczął uczęszczać na spotkania Szkoły Nowej Ewangelizacji. Wstęp wolny.

14. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, pragniemy włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęćmy wiernych do modlitwy i postu w tym dniu we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.

15. Referat ds. Duszpasterstwa Młodzieży organizuje kurs dla wychowawców. Kurs odbędzie się w sobotę, 3 marca w DD „Tabor” w Rzeszowie (ul. Połonińska 25). Początek o godz. 9.00, zakończenie ok 15.30 (w przerwie posiłek). Koszt 50 zł. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia o liczbie osób chętnych do odbycia kursu należy przesyłać SMS-em na nr 737 900 860 do 1 marca br.

16. Referat Misyjny dziękuje wszystkim, którzy włączają się w akcje zbierania makulatury na studnie w Czadzie. Gdyby ktoś chciał przyłączyć się do tej akcji, czy ponownie zamówić kontener na makulaturę, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy: tel. 603752903, mail: kontakt@misje.rzeszow.pl