NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 25.03.2018r.

1. Dziś 26 rocznica powstania Diecezji.
2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na poniedziałek po oktawie Wielkanocy.
3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas upamiętnienia Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum są Trzy Wielkie Dni Męki, Śmierci i zmartwychwstania: W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobota, czyli Święte Triduum Paschalne. W te dni nikogo z nas nie powinno zabraknąć na modlitwie i liturgii.
4. Na sumie poświęcenie palm. Gromadzimy się przed kościołem. Osoby, które zamówiły krzyże misyjne mogą je odebrać w zakrystii. Zostaną poświęcone na sumie.
5. Gorzkie Żale po sumie.
6. We wtorek po Mszy św. proszę starszych ministrantów i scholę o pomoc w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego.
7. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy św.
8. Święte Triduum Paschalne, to najważniejsze dni całego roku liturgicznego. W te najważniejsze dni w całym roku tak zorganizujmy czas by wszyscy mogli uczestniczyć w liturgii.
11. WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, później przeniesienie Najśw. Sakr. do ciemnicy. ADORACJA do 2100.
PZC na pamiątkę ustanowienia Eucharystii przygotował chlebki , które będzie można nabyć po Mszy św. składając dobrowolną ofiarę na pomoc potrzebującym. Poświęcimy je w Wielką Sobotę. Ze złożonych ofiar w ubiegłym roku zostało ufundowane stypendium edukacyjne dla Tormal Agnes z biednej rodziny w Czadzie. W przedsionku znajduje się jej list z podziękowaniem, zdjęcia i potwierdzenie wpłaty.
12. WIELKI PIĄTEK – ADORACJA OD GODZ. 900 – 2230.
W tym dniu kościół nie sprawuje Mszy św. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych. Liturgię rozpoczniemy o godz. 1800 – Drogą Krzyżową. Później Liturgia Słowa, adoracja Krzyża, komunia św. i przeniesienie Najśw. Sakr. do grobu. Po zakończonej liturgii odśpiewamy I część Gorzkich Żali. II i III część odśpiewamy o godz. 2130.
13. WIELKA SOBOTA – ADORACJA OD GODZ. 900 – 2000.
Post nie obowiązuje, choć tradycyjnie zachęcam do zachowania postu do wigilii wielkanocnej.
POŚWIĘCENIE POKARMÓW O GODZ. 900 , 1000 i 1100.
Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 1800. Gromadzimy się na zewnątrz kościoła – przynieśmy ze sobą świece i naczynia na wodę.
14. Adoracje w Wielki Piątek i W. Sobotę:
Róże różańcowe wg harmonogramu. Ministranci wg grafiku. Wszyscy parafianie w dogodnym czasie. Zachęcam w tym dniu do odprawienia prywatnej Drogi Krzyżowej zwłaszcza te osoby, które nie miały możliwości w niej uczestniczyć w Wielkim Poście.
15. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o 600, suma o 1030.
16. Msze św.: wieczorem o godz. 1800.