V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020 r. – Ogłoszenia

1. W związku z trwającym stanem epidemii i kolejnymi ograniczeniami zgromadzeń do 5 osób zachęcam do skorzystania z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa Ordynariusza od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostanie w domach. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca br. aż do odwołania. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem środków masowego przekazu.
2. Zachęcam również do przeżywania Mszy św., Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej poprzez środki masowego przekazu.
3. Przestrzegajmy zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni za zdrowie swoje i bliźnich. Przestrzegajmy zasad higieny.
4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Nie będzie poświęcenia palm. Skorzystajmy z transmisji radiowych, telewizyjnych lub przez Internet. We Mszy św. niech biorą udział rodziny zamawiające intencje – do 5 osób.
5. W związku z epidemią i ograniczeniami zgromadzeń do 5 osób, oraz ze względów bezpieczeństwa proszę by z sakramentu pokuty korzystały te osoby, które naprawdę jej potrzebują, ale indywidualnie. Wcześniej proszę o kontakt telefoniczny. Przypominam, że okres spowiedzi wielkanocnej trwa w tym roku do 7.06.
6. Przypominam także, że każdy kto nie będzie się w stanie wyspowiadać, to po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego może przystąpić do Komunii Świętej pod dwoma warunkami: 1) przystąpi do spowiedzi indywidualnej jak najszybciej będzie to możliwe; 2) nie pozostaje w karach kościelnych ani nie trwa z uporem w jawnym grzechu ciężkim, czyli spełnia wymogi uzyskania rozgrzeszenia [kan. 915 i 916 KPK].
7. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom pań: Doroty Ciura i Jadwigi Welc. W tym tygodniu proszę rodziny: p. Janusza Wróbel i Eweliny Flak.
8. Módlmy się o powstrzymanie epidemii, za Służbę Zdrowia i inne służby oraz wszystkich o chorych. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej, zwłaszcza członków róż różańcowych, w domach wieczorem o godz. 20 30.
9. Od poniedziałku Msze św. wieczorem godz. 1800. W związku z ograniczeniami pierwszeństwo uczestnictwa pozostawmy rodzinom związanym z intencją Mszy św.

Transmisje Wielkopostne

Transmisja nabożeństwa Drogi Krzyżowej
Piątek godz. 17.30
z kościoła Św. Krzyża w Rzeszowie