II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r. – Ogłoszenia

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Wypraszajmy Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata i prośmy o łaskę oddalenia epidemii.
2. Dziś rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego: Miłosierdziem budujemy Kościół Boży.
3. W piątek III miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o ustanie epidemii.
4. W przyszłą niedzielę, 26 kwietnia br., będzie obchodzona w Kościele Niedziela Biblijna. Rozpocznie ona 12 Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza.
5. Ciągle trwa czas epidemii i obowiązuje nas zasada „izolacji i pozostawania w domu”. Starajmy się jej przestrzegać, szczególnie, starsi i chorzy.
6. W tym tygodniu nastąpiły zmiany odnośnie liczby uczestników liturgii. W naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć 11 osób. W pierwszej kolejności niech będą to osoby, które mają intencje Mszy św. Korzystajmy z transmisji Mszy św. przez środki masowego przekazu.
7. Od 16.04. wszyscy mamy obowiązek zakrywania ust i nosa, czyli noszenia maseczek, chust, kominów lub szalików. Ten obowiązek dotyczy miejsc publicznych , a także uczestników liturgii.
8. Przypominam, że:
– znak pokoju przekazujemy przez skłon głowy
– komunię św. przyjmujemy na rękę
– uczestniczymy w liturgii w maseczkach, chustach, szalikach.
9. Kuria Diecezjalna przedstawi w przyszłym tygodniu harmonogram oraz wytyczne dotyczące udzielania sakramentu bierzmowania oraz organizacji uroczystości pierwszokomunijnych.
10. Wszystko zależy od rozwoju epidemii, ale należy przypuszczać, że I komunii św. raczej nie odbędzie się w zaplanowanym terminie.
11. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom pań : Emilii Szymkowicz i Justyny Szymkowicz. Bóg zapłać!
12. Włączajmy się w codzienną modlitwę różańcową o ustanie epidemii o godz. 2030.
13. Jezusa Miłosiernego prośmy o łaskę powstrzymania epidemii, polecajmy wszystkich chorych oraz Służbę Zdrowia i inne służby.
14. Niech dobry Bóg daje wszystkim siłę do przeżywania tego czasu i obdarza zdrowiem.