III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020 r. – Ogłoszenia

with Brak komentarzy

1. Dziś obchodzona jest w Kościele Niedziela Biblijna i Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcam do lektury Ewangelii wg św. Mateusza.
2. W środę Święto Św. Katarzyny ze Sieny i Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego.
3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Ze względu na obowiązujące przepisy i ograniczoną liczbę uczestników liturgii, która w naszym kościele wynosi 11 osób proszę korzystać ze spowiedzi przez cały tydzień przed Mszą św. o godz. 1800 z zachowaniem ograniczonej liczby osób.
4. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
5. W sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona ze względu na niedzielę wielkanocną. To także Dzień Flagi i święto narodowe. Udekorujmy barwami narodowymi nasze domy.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
7. Przeżywamy czas epidemii i nadal obowiązuje nas zasada „izolacji i pozostawania w domu”. Stosujmy się do tych zaleceń, szczególnie, dzieci, starsi i chorzy.
8. Przypominam o obowiązek zakrywania ust i nosa, który dotyczy miejsc publicznych, a także uczestników liturgii.
9. W związku z zaleceniami Kurii Diecezjalnej i obowiązującymi przepisami sanitarnymi sakrament bierzmowania zostaje przeniesiony na czas po wakacjach. Natomiast komunie św. mogą się odbywać w miesiącu czerwcu z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych. W związku z tym proszę trójkę klasową klasy III na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. ok godz. 1830.
10. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny pań : Renaty Szymkowicz i Agnieszki Klimasz.
11. Trwajmy w codziennej modlitwie różańcowej w naszych domach o ustanie epidemii o godz. 2030.
12. Dobrego Boga i Matkę Bożą, z którą rozpoczniemy miesiąc maj prośmy o ustanie epidemii i polecajmy chorych oraz wszystkie służby troszczące się o chorych.
13. Niech towarzyszy nam Boże błogosławieństwo i zdrowie.