IV Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r. – Ogłoszenia

with Brak komentarzy

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
2. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wsp. Św. Floriana – patrona strażaków
– w środę Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
– w czwartek I czwartek miesiąca
– w piątek Uroczystość Św. Stanisława – Patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
3. Dotykają nas nadal obostrzenia związane z czasem epidemii i obowiązuje nas zasada „izolacji i pozostawania w domu”, nie narażania siebie i innych.
4. W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 11 osób. Gdyby było więcej osób proszę o uczestnictwo na zewnątrz kościoła z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.
5. Przypominam, że w kościele, tak jak w miejscach publicznych obowiązuje zakrywanie ust i nosa.
6. Dziękuję bardzo za złożone w ostatnim czasie ofiary na utrzymanie kościoła i ofiary inwestycyjne. W związku z zapytaniami informuję, że jeśli ktoś ma takie życzenie może złożyć ofiarę na konto parafialne z podaniem kto wpłaca i na jaki cel. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii. Jeśli ktoś nie ma dostępu do Internetu, ofiarę może złożyć w kościele do skarbonki. Ofiary inwestycyjne proszę składać w kopercie z zaznaczeniem od kogo i za jakie miesiące. Inne ofiary można składać bez kopert.
7. Otrzymaliśmy zgodę na budowę budynku gospodarczego z zapleczem sanitarnym. Przygotowujemy się do rozpoczęcia tej inwestycji, a jej zakończenie będzie zależeć od stanu finansów parafii, tym bardziej, że oczekujemy na decyzję w sprawie termomodernizacji kościoła.
8. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom pań : Renaty Szymkowicz i Agnieszki Klimasz. W tym tygodniu proszę rodziny pań: Anny Stanio i Sabiny Kokoszka.
9. Odpowiadając na prośbę papieża Franciszka odmawiajmy różaniec w naszych domach o ustanie epidemii, a także o deszcz o godz. 2030. Polecajmy chorych, Służbę Zdrowia i inne służby troszczące się o chorych.
10. Msze św. i Litania do Matki Bożej codziennie o godz. 18.00.