V Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r. – Ogłoszenia

with Brak komentarzy

1. W liturgii tygodnia:
– w środę wsp. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
– w czwartek Święto Św. Macieja Apostoła
– w sobotę Święto Św. Andrzeja Boboli
2. Przypominam, że w liturgii może uczestniczyć 11 osób. Jeśli jest więcej osób można brać udział na zewnątrz kościoła z zachowaniem odległości i przepisów sanitarnych.
3. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa.
4. Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Pielęgniarstwa na świecie. Módlmy się w intencji pielęgniarek i położnych.
5. We wtorek 12 maja, przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, a w Polsce obchodzony jest także razem z Dniem Położnej. Pielęgniarki, zwłaszcza teraz ciężko pracują narażając życie swoje i swoich rodzin na zakażenie covid-19, umierają też z powodu zakażenia. Niestety bywa i tak, że spotykają się z niewdzięcznością a czasem wręcz z agresją ze strony innych osób. Dlatego tym bardziej potrzebują naszego wsparcia duchowego i zwykłej ludzkiej solidarności.
6. 18 maja br. (poniedziałek) o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, połączone z modlitwą się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20 rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60 rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60 rocznicę święceń kapłańskich.
7. Dziękuję bardzo za złożone w ostatnim tygodniu ofiary do skarbonki i na konto parafialne. Bóg zapłać!
8. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom pań: Anny Stanio i Sabiny Kokoszka. W tym tygodniu proszę rodziny pań: Jolanty Fura i Małgorzaty Hus.
9. Trwajmy w modlitwie różańcowej, odmawiajmy Litanię do Matki Bożej w naszych domach o ustanie epidemii, polecajmy chorych, Służbę Zdrowia i inne służby.
10. Msze św. i Litania do Matki Bożej codziennie o godz. 1800.