VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r. – Ogłoszenia

with Brak komentarzy

1. Dziś o godz. 19, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego. Zachęcam do oglądania.
2. W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe, czyli modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy.
3. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcam do oglądania.
4. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
5. W przyszła niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – odpust parafialny, ale przeżywany w czasie epidemii więc z licznymi ograniczeniami. Nie będzie więc procesji, a udział we Mszy św. jest ograniczony do 18 osób wewnątrz kościoła. Jeśli jest więcej osób można uczestniczyć na zewnątrz kościoła z zachowaniem odległości i przepisów sanitarnych.
6. W sobotę, 23 maja br. o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu, natomiast w dniu 30 maja br., o godz. 10.00, w katedrze, sześciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Transmisję z obu Uroczystości przeprowadzi Katolickie Radio „VIA”. Polecajmy w modlitwie przygotowujących się do przyjęcia święceń.
7. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Zabierzmy przynajmniej po jednym egzemplarzu do każdego domu.
8. Nadal obowiązuje noszenie maseczek czy szalików które zasłaniają usta i nos.
9. Przypominam, że jutro 18 maja o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, połączone z modlitwą się w intencji Ks. Bpa Jana – z racji 20 rocznicy sakry biskupiej. Ks. Bpa Kazimierza – z racji 60 rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60 rocznicę święceń kapłańskich.
10. Dziękuję bardzo za złożone w ostatnim tygodniu ofiary do skarbonki i na konto parafialne. Bóg zapłać!
11. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom pań: Jolanty Fura i Małgorzaty Hus. W tym tygodniu proszę rodziców dzieci klasy IV.
12. Zachęcam do dalszej modlitwy różańcowej i odmawiania Litanii do Matki Bożej o ustanie epidemii, za chorych, Służbę Zdrowia i inne służby.
13. Msze św. i Litania do Matki Bożej codziennie o godz. 1800.