Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020 r. – Ogłoszenia

with Brak komentarzy

1. Dziś dzień odpustu parafialnego, który przeżywamy w innych warunkach, bo w czasie trwania epidemii. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Matki Bożej, Te Deum i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. W liturgii tygodnia:
– we wtorek wsp. Św. Filipa Nereusza oraz Dzień Matki. Polecajmy w modlitwie wszystkie mamy prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych
– w piątek wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej.
3. W przyszła niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to ostatnia niedziela okresu wielkanocnego. Kto jeszcze tego nie uczynił zachęcam do spowiedzi wielkanocnej.
4. Już dziś informuję, że od 1 czerwca dzieci klasy III wraz ze swymi rodzinami przeżywać będą I komunię św. Ze względu na trwający stan epidemii i związane z tym ograniczenia będzie dodatkowa Msza św. dla dwojga dzieci i ich rodzin. o godz. 18.00. Dlatego Msza św. parafialna będzie o godzinę wcześniej czyli o godz. 17.00.
5. Przypominam o obowiązku zasłaniania usta i nosa. Wchodząc do kościoła pamiętajmy o dezynfekcji rąk.
6. Nadal w liturgii wewnątrz kościoła może uczestniczyć 18 osób. Pozostałych zachęcam do uczestniczenia na zewnątrz z zachowaniem rygorów sanitarnych.
7. Dziękuję bardzo za złożone w ostatnim tygodniu ofiary do skarbonki i na konto parafialne. Bóg zapłać!
8. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzicom dzieci klasy IV. W tym tygodniu proszę rodziców dzieci klasy III.
9. Kuria Biskupia w Pompejach (Włochy) informuje, że Papieskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach nie ma nic wspólnego z inicjatywą Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi związaną ze zbieraniem ofiar w połączeniu z odniesieniami do tegoż sanktuarium maryjnego i Nowenny Pompejańskiej. Jest to wyłącznie prywatna inicjatywa stowarzyszenia.
10. Trwajmy w modlitwie różańcowej i odmawiajmy Litanię do Matki Bożej o ustanie epidemii, za chorych, Służbę Zdrowia i inne służby posługujące chorym.
11. Msze św. i Litania do Matki Bożej i Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. codziennie o godz. 18.00.