32 niedziela zwykła – 08.11.2020 r. – Ogłoszenia

1. Dziś przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami możemy wesprzeć wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej.
– w poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
– we wtorek wsp. Św. Leona Wielkiego
– w środę wsp. Św. Marcina i Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Udekorujmy nasze domy barwami narodowymi.
– w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Ubogich.
3. W przyszła niedzielę III niedziela miesiąca. Obowiązują nas nowe ograniczenia, ale DRP będzie oczekiwać na ofiary. Można także wpłacać ofiary na konto parafialne. W ostatnim czasie zostały wykonane instalacje: wodno-kanalizacyjna i elektryczna. W tym tygodniu planujemy wykonanie tynków.
4. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom pań: Justyny Sowa i Agnieszki Kozubek. W tym tygodniu proszę rodziny pań: Ewy Wanat i Anny Pitera.
5. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać 1 osoba na 15m2, czyli w naszym kościele jest to 16 osób. Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.
6. Burmistrz Tyczyna informuje, że nabór uzupełniający wniosków przystąpienia do projektu w zakresie wymiany źródeł ciepła dla odbiorców indywidualnych i odbiorców zbiorowych odbędzie się w okresie od 2 do 30 listopada 2020 r. Projekt dotyczy wymiany starych pieców i kotłów na paliwa stałe w gospodarstwach domowych na ekologiczne kotły gazowe i kotły na biomasę. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi do 85% kosztów kwalifikowanych. Potrzebne informacje można uzyskać telefonicznie w Urzędzie Gminy lub na stronie internetowej Gminy Tyczyn.
7. Módlmy się w intencji ustania epidemii, pokoju i zgody w Ojczyźnie, polecajmy wszystkich chorych. Przestrzegajmy zasad sanitarnych i dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust, dezynfekcji rąk, zachowywaniu dystansu.
8. Msze św. i wypominki za zmarłych o godz. 17.00.