III Niedziela Adwentu – 13.12.2020 R. – OGŁOSZENIA

1. Dziś rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Polecajmy w modlitwie naszą ojczyznę. Zachęcam do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pamięci Narodowej i Episkopatu Polski i uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce. Akcja „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności” polega na postawieniu w oknie naszych domów/mieszkań zapalonych świec dziś o godz. 19:30.
– w środę nabożeństwo do Św. Józefa i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia
– w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
3. W tym roku w związku z epidemią i obowiązującymi ograniczeniami nie będzie spowiedzi świątecznej tak jak to miało miejsce do tej pory. Nie przyjadą księża z innych parafii. Każda parafia będzie spowiadać we własnym zakresie i własnymi siłami. Dlatego już od poniedziałku, codziennie przed Mszą św. proszę korzystać ze spowiedzi i nie odkładać jej na ostatnie dni. Dla wszystkich korzystających będzie to już spowiedź świąteczna.
4. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom pań: Ewy Kaplita i Anny Kaplita. W tym tygodniu proszę kolejne rodziny.
5. Można jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny. Składane ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Można także nabyć małe świece Caritas. Ofiarami wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
6. Msze św. roratnie wieczorem o godz. 1700.
7. Intencje….