IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 R. – OGŁOSZENIA

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Roraty do środy o godz. 1700.
2. W poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św. możliwość spowiedzi przed świętami. Natomiast we wtorek także przed południem od godz. 9 – 1000 dla tych którzy nie będą modli przyjść wieczorem.
3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o godz. 730. Zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą za żywych i zmarłych, odczytajmy fragment Pisma św. o Narodzeniu Pana Jezusa, podzielmy się opłatkiem, spożyjmy wieczerzę i zaśpiewajmy kolędy i pastorałki. O północy Pasterka. Składka na Fundusz Obrony Życia.
4. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w niedzielę.
5. W sobotę Święto Św. Szczepana – I męczennika. Na sumie poświęcenie owsa. Msze św. jak w niedzielę. Składka na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie.
6. W niedzielę Niedziela Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
7. Przypominam o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk, zachowywaniu odpowiedniej odległości..
8. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom pań: Urszuli i Agaty Mitał i Marty Nahirny. W tym tygodniu proszę rodziny pań: Katarzyny Czechowicz i Krystyny Majchrowskiej.
9. Można jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny.
10. Burmistrza Tyczyna informuje iż w związku z przeprowadzoną przez Starostwo Powiatowe modernizacją na terenie Tyczyna , Hermanowej, Borku Starego i Kielnarowej Do 21.12.2020r. w siedzibie firmy GEORES w Rzeszowie, przy ul. Targowej 3 można sprawdzić czy modernizacja spowodowała zmiany u właścicieli gruntów i nieruchomości gminy Tyczyn, każdy może wnieść swoje uwagi. Warto sprawdzić, ponieważ zmiana klasyfikacji gruntów może zmienić kwotę należnego podatku, oraz zmienić wielkość hektarów przeliczeniowych, co może mieć istotny wpływ np. dla osób opłacających KRUS – mogą one stracić status rolnika. Swoje uwagi można wnosić w siedzibie Firmy GEORES tylko do 21.12.2020r. po tym czasie dokumentacja zostanie zatwierdzona. Podatek na kolejny rok zostanie naliczony dopiero po złożeniu nowych deklaracji od osób u których nastąpiły zmiany.
11. Msze św. roratnie roratnie do środy o godz. 17.00. W wigilię rano o godz. 7.30.