II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 03.01.2021 r. – Ogłoszenia

1. Dziś I niedziela miesiąca i Nowego Roku. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. W środę 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy.
3. 6.01. to także rocznica konsekracji ks. Biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach.
4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Składka na misje.
5. W tym roku w związku z epidemią nie będzie tradycyjnej kolędy. Dlatego w Uroczystość III Króli nasza parafia przeżywać będzie na każdej Mszy św. spotkania kolędowe. Po każdej Mszy św. poświęcimy wodę, którą po powrocie pobłogosławimy nasze domy. Proszę przynieść naczynia z wodą do poświęcenia. Po Mszy św. będzie można zabrać książeczkę z obrzędem poświęcenia domu i modlitwami.
6. W związku z epidemię nasi strażacy nie roznosili w tym roku kalendarzy, ale możne je nabyć w kościele składając z tej okazji ofiarę na działalność naszej jednostki. Kalendarze i puszka znajduje się na stoliku z czasopismami.
7. W przyszłą niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego. Zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia.