NIEDZIELA PALMOWA – 28.03.2021 r. – Ogłoszenia

with Brak komentarzy

1. Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Będzie on podobny do tego z ubiegłego roku ze względy na nowe obostrzenia i limit osób, który w naszym kościele wynosi 12 osób. Jeśli będzie więcej osób proszę pozostanie na zewnątrz kościoła zachowując dystans i zasłaniając usta i nos.
  2. Możemy nadal korzystać z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa Ordynariusza od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele, korzystając z transmisji radiowej lub telewizyjnej.
  3. Liturgia Triduum paschalnego będzie transmitowana w TVP o godz. 1800. Godziny innych Mszy św. i audycji na plakacie.
  4. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty o godz. 1800, z zachowaniem limitu 12 osób w kościele.
  5. W Wielki Piątek adoracja od godz. 1400 do wieczornej liturgii, a po liturgii do godz. 2200. W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Jednak za względu na ograniczenia jeśli ktoś kto obchodzi I piątki nie przystąpi w tym dniu do komunii św. to nie przerywa 9 I piątków i może kontynuować w następny I piątek.
  6. Wielką sobotę adoracja od godz. 900 do wieczornej liturgii. Po zakończonej liturgii adoracji już nie będzie.
  7. W Wielką sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 900 – 1130 co pół godziny. Gromadzimy się na zewnątrz kościoła z zachowaniem przepisów sanitarnych. Na prywatną modlitwę adoracji krzyża można podchodzić od godz. 9 -18, ale Krzyż adorujemy przez skłon lub uklęknięcie – nie dotykamy krzyża i nie całujemy.
  8. W Wielką sobotę liturgia wewnątrz kościoła. Można przynieść naczynia z wodą do poświęcenia.
  9. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 800 i 1030.
  10. Od poniedziałku do środy od godz. 1730 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  11. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom pań: Marii Świderskiej i Joanny Trawka. W tym tygodniu proszę rodziny pań: Agaty Dąbczyk i Zofii Machowskiej.
  12. Dziś po południu nasi strażacy będą zostawiać przy każdym domu w skrzynce na listy lub w bramie ulotki o szczepieniach. Proszę się zapoznać z ich treścią.
  13. Módlmy się o powstrzymanie epidemii, za wszystkich chorych, Służbę Zdrowia i inne służby.
  14. W związku z nowymi obostrzeniami pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy św. pozostawmy rodzinom związanym z intencją Mszą św.