II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022 r. – Ogłoszenia

with Brak komentarzy
  1. Dziś I niedziela miesiąca i Nowego Roku. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W liturgii tygodnia:

– w środę 1 miesiąca – nabożeństwo do Św. Józefa

– w czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli i 1 czwartek miesiąca. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy.

– w piątek 1 piątek miesiąca – spowiedź od godz. 1630.

  1. 01. to także rocznica konsekracji ks. Biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach.
  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Składka na misje.
  3. W związku z epidemią, podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. W tym roku forma kolędy będzie następująca: W poniedziałek, wtorek i środę spotkamy się na Mszy św. kolędowej. Spotkania będą w trzech grupach.

– W poniedziałek proszę rodziny: – od numeru 10 – 89.

– we wtorek rodziny: od numeru 90 – 164.

– w środę rodziny; od numeru 201 – 377.

Na każdej Mszy św. poświęcimy wodę, dlatego proszę przynieść naczynia z wodą do poświęcenia. Po Mszy będą modlitwy za mieszkańców danego rejonu i kolędowe błogosławieństwo. Zachęcam, aby po powrocie ze Mszy św. zgromadzić się przy stole jak podczas kolędy, odmówić modlitwy za żywych i zmarłych, a głowa rodziny niech poświęci dom wodą święconą.

6. W przyszłą niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego. Zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.