Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 10.04.2022 r. – OGŁOSZENIA

1. Na sumie poświęcenie palm. Gromadzimy się przed kościołem. Gorzkie Żale po sumie.
  2. Dziękuję bardzo za oprawę dzisiejszej liturgii: p. organiście, scholii, Zespołowi Kielnarowianie z kapelą, dzieciom, rodzicom i nauczycielom i wychowawcom klas I-III: p. katechetce Izabeli Liskowicz, Alicji Fic, Alicji Maciołek, Irenie Para i Iwonie Karnas za wykonane i przyniesione palmy. Bóg zapłać!
  3. Spowiedź przed świętami: od poniedziałku do środy od godz. 1700 -1800. We wtorek dodatkowo od godz. 900 – 1000.
  4. W środę od godz. 900 odwiedzę do chorych. Proszę zgłosić ich w zakrystii do wtorku.
  5. W środę po Mszy św. proszę starszych ministrantów i scholę o pomoc w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  6. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 900.
  7. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu rodzinom pań: Małgorzaty Pustelnik, Wiesławy Łach i Adama Cisło. W tym Tygodniu proszę rodziny pań: Marzeny Tarnawskiej i Wiesławy Kupiszewskiej.
  8. Dziękuję bardzo za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu róży p. Ireny Sycz i p. Ireny Para. Bóg zapłać!
  9. Wykonawca mostu na Obszarach Kielnarowskich informuje, że od poniedziałku w godzinach południowych do wtorku do godzin popołudniowych most i droga będą zamknięte z powodu prowadzonych prac. Dzięki tym pracom może się uda by most był przejezdny na święta. Okażmy zrozumienie i wyrozumiałość.
  10. Święte Triduum Paschalne, to najważniejsze dni całego roku liturgicznego. Tak zorganizujmy czas byśmy mogli uczestniczyć w liturgii.
  11. Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, później przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do 2100.
  12. Wielki PiątekAdoracja od godz. 900 – 2230.

W tym dniu kościół nie sprawuje Mszy św. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych. Liturgię rozpoczniemy o godz. 1800 – Drogą Krzyżową. Później Liturgia Słowa, adoracja Krzyża, komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu. Po zakończonej liturgii odśpiewamy 1 część Gorzkich Żali. Druga i trzecia  część Gorzkich  Żali o godz. 2130.

1. Wielka Sobotaadoracja od godz. 900 – 2000.

Post nie obowiązuje, ale tradycyjnie zachęcam do zachowania postu do wigilii wielkanocnej.

Poświęcenie pokarmów o godz. 900, 1000 i 1100.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 1800. Gromadzimy się na zewnątrz kościoła – przynieśmy ze sobą świece i naczynia z wodą, którą poświęcimy podczas liturgii.

1. Adoracje w Wielki Piątek i W. Sobotę:

Róże różańcowe wg harmonogramu. Ministranci wg grafiku. Wszystkich parafian zachęcam do adoracji w dowolnym czasie. Krzyż adorujemy przez podejście na kolanach lub przyklęknięcie i skłon.

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o 600, suma o 1030.

Msze św. wieczorem o godz. 1800.