Nowy Rok – Św. Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023 r.

with Brak komentarzy
  1. Dziś I niedziela miesiąca i Nowego Roku oraz dzień modlitwy o pokój na świecie. Za odśpiewanie Hymnu do Ducha św. możemy zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W liturgii tygodnia:

– w środę 1 miesiąca – nabożeństwo do Św. Józefa

– w czwartek – 1 miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne

– w piątek -1 piątek miesiąca i Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– w sobotę –  1 miesiąca – nabożeństwo do Matki Bożej.

  1. 6 stycznia to także rocznica konsekracji ks. Biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach.
  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Składka na misje.
  3. W przyszłą niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego. Zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.
  4. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła rodzinom pań: Anny Pitera, Katarzyny Tereszkiewicz i Marii Bacior. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę kolejne rodziny.

 

W Imię Trójcy Świętej, z Maryją – Świętą Bożą Rodzicielką rozpoczęliśmy Nowy 2023 Rok. Najserdeczniejsze życzenia składam wszystkim parafianom i gościom, proszę przekazać także życzenia chorym i cierpiącym. Niech Matka Boża wyprasza zdrowie, pomyślność, potrzebne łaski, siłę do pokonywania trudności i nadzieję i pokój w świecie i naszych sercach w2023 Roku. Niech wszystkim błogosławi narodzone Boże Dziecię. Szczęśliwego  Nowego  Roku! Szczęść Boże!