4 Niedziela Zwykła – 29.01.2023 R. – Ogłoszenia.

with Brak komentarzy

 

  1. Dziś przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Trędowatych.
  2. W liturgii tygodnia:

– we wtorek – wsp. Św. Jana Bosko.

– w środę – 1 miesiąca nabożeństwo do Św. Józefa.

– w czwartek – 1 czwartek miesiąca – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. z poświęceniem świec o godz. 900 i 1700.

Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na klasztory kontemplacyjne w diecezji.

– w piątek – 1 miesiąca – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i wsp. Św. Błażeja – poświęcenie jabłek.

– w sobotę – 1 sobota miesiąca – nabożeństwo do Matki Bożej.

– w niedzielę – 1 niedziela miesiąca – wsp. Św. Agaty. Po sumie poświęcenie chleba, wody i soli i zmiana tajemnic różańcowych.

  1. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i pomoc przy odśnieżaniu rodzinom pań: Katarzyny Płonka i Krystyny Majchrowskiej. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę kolejne rodziny.
  2. Komunikat Policji:

W ostatnim czasie wzrosła ilość oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”. Sprawcy podając się za dzieci i wnuki wyłudzili od pokrzywdzonych znaczne sumy pieniędzy. Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności wobec osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazania pieniędzy. Policjanci przypominają, aby nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy pośrednikom lub osobom nieznanym. W razie przyjęcia podejrzanego telefonu należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 112.